„ Światowy Dzień Misia” w Naszym Przedszkolu

„Czy to jutro, czy to dziś

Wszystkim jest potrzebny Miś”

W dniach 24-25 listopada 2015 roku realizowaliśmy projekt edukacyjny z okazji obchodów „Światowego Dnia Misia”.

Projekt skierowany był do dzieci 3, 4, 5- letnich. Projekt miał uzmysłowić dzieciom jak ważny dla nich jest MIŚ i jak dobrze go mieć – pluszaki, a szczególnie MISIE pełnią ważną rolę w życiu każdego dziecka. To nie tylko ,,milutkie przytulanie”. Miś to bardzo bliski, czuły i cierpliwy przyjaciel. Można mu powierzyć najskrytsze tajemnice. Jest pocieszycielem, który w trudnych chwilach zawsze nas zrozumie.

Dzieci podczas projektu zapoznały się z historią pluszowego misia, odbyło się uroczyste przedstawianie misiów a także ich parada. Nie zabrakło także elementów dydaktycznych podczas „Misiowej matematyki”.

Drugiego dnia każda z grup wybrała się na zajęcia do biblioteki gdzie p. Basia zapoznała dzieci z pozycjami literatury, w których występują misie np. „Kubuś Puchatek i przyjaciele”, „Miś Padington”, „Miś Uszatek”. Opowiedziała również Nam jak korzysta się z biblioteki i jak się do niej zapisać. Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem piosenki o misiach i podziwianiem wystawy „Mój przyjaciel miś”

Po południu Gr I przygotowała z klocków tort dla misia a grupy II i III przygotowały dla misiów najprawdziwsze Przyjęcie Urodzinowe.