Święto Jabłka

W dniach 17-21. 10. 2016 r. realizowaliśmy projekt „Święto Jabłka”.

Pierwszego dnia projektu nastąpiło oficjalne otwarcie projektu przez koordynatora projektu Joannę Nowicką.

Następnie nauczycielki Joanna Nowicka – w roli mistrza teatrzyku i Małgorzata Kostecka – w roli narratora,  przedstawiły  krótki teatrzyk pt. „Od pesteczki do jabłuszka”, mający na celu ukazanie koła wzrostu jabłka. Treści ukazane w teatrzyku zostały podsumowane  w quizie, który wykorzystywał również wiedzę nabytą wcześniej. Pierwszą część zajęć zakończyła się zabawą ruchową „Jeśli lubisz jabłka”.

Druga część zajęć to spotkanie z panią stomatolog, która odwiedziła grupę II i III oraz I. Opowiedziała dzieciom jak ważne jest mycie zębów, ale także prawidłowa dieta w skład, której powinny wchodzić owoce i warzywa. Na koniec dzieci myły zęby „pod okiem” pani stomatolog.

Kolejna część projektu  18.10.2016r , rozpoczęła się „Jabłuszkowymi smakołykami ” czyli odbyły się mini zajęcia kulinarne podczas których Gr I wykonała sok owocowo-warzywny, Gr II chipsy jabłkowe, a Gr III owocowe szaszłyki. Zajęcia te miały na celu ukazanie dzieciom smacznych i zdrowych przekąsek m.in. z jabłka.

Dnia 19.10.2016 r odbyły się w grupach zabawy ruchowe z udziałem jabłka.

Trzeci dzień 20. 10. 2016 r części głównej to zajęcia matematyczne i badawcze.

Część podsumowująca odbywająca się do południa miała za zadanie sprawdzić i utrwalić zdobytą przez dzieci wiedzę podczas projektu poprzez ułożenie puzzli i odgadnięcie co na nich się znajduje – gr I, ułożenie krzyżówki i odgadnięcie hasła „jabłko” – gr II i gr III.

Po południu w przedszkolu odbyło się spotkanie z rodzicami pt. Popołudnie jabłkiem pachnące, mające na celu zintegrowanie społeczności przedszkolnej. Odbyły się występy wokalno- taneczne grup, zajęcia integracyjne w sali każdej z grup, a także kiermasz potraw z jabłek przygotowanych przez p. Marysię i p. Justynę oraz rodziców dzieci. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu wsparły fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

20161021_15403420161021_154240

 

W trakcie trwania projektu odbył się również konkurs na „Cudaka-zwierzaka”.

Wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie zostały wręczone dyplomy i pamiątkowy „Cudak”.

wp_20161020_10_28_12_pro