CzytaMy

Nasze przedszkole realizuje program edukacji czytelniczej, na który składa się między innymi projekt „Książeczki z przedszkolnej torebeczki”, który już Państwo znają. Dlatego też jako nauczyciele przykładamy tyle uwagi czytaniu dzieciom.

W tym trudnym czasie w krzewieniu czytelnictwa wspiera Rodziców, Dzieci i Nauczycieli Biblioteka Wrocławska, która udostępnia swoje zbiory on-line
https://www.biblioteka.wroc.pl/2708-bezplatny-dostep-do-bazy-legimi i proponuje dodatkowe wydarzenie pt.Bajeczki z główeczki prowadzone przez Panią Teatrzyk. Szczegóły https://www.biblioteka.wroc.pl/2710-bajeczki-z-gloweczki .

Z pomocą przychodzi również Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom  udostępniając dzieciom 3-4 roku życia PIERWSZĄ KSIĄŻKĘ MOJEGO DZIECKA, którą można znaleźć pod tym linkiem:
https://drive.google.com/file/d/1-Lky1Hh2bKgAbcui2VeM16VZDaGmk0Wf/view .

Dla starszych dzieci przygotowano całą listę książek polecanych przez Fundację, by nie zabrakło inspiracji czytelniczych.
https://calapolskaczytadzieciom.pl/zlota-lista/lista-ksiazek-polecanych-przez-fundacje-abcxxi-cala-polska-czyta-dzieciom/

Pamiętajmy

JN