Religia w przedszkolu (10)

KATECHEZA, DZIECI – 3 LATKA

NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

KOCHANE DZIECI,
witam Was bardzo serdecznie. Choć na dworze jest zimno i deszczowo, z wielką radością opowiem Wam dzisiaj o pewnej pani, która miała na imię Faustyna.
Faustyna miała aż dziewięcioro rodzeństwa. Już jako dziewczynka w serduszku pragnęła służyć, być zawsze posłuszną Panu Bogu. Gdy dorosła opowiadała wszystkim, jak bardzo każdego człowieka kocha Pan Bóg.
Obejrzyj filmik, w którym Mądralka i jej przyjaciele opowiedzą Ci o życiu Faustyny, na pewno Ci się spodoba.

Nasze spotkanie zakończmy piosenką: Sercem kocham Jezusa. Czy już ją umiesz?

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice. Uprzejmie proszę uczyć dzieci znaku krzyża, zwracając uwagę na prawą rączkę. Dziękuję.
Pozdrawiam serdecznie, życząc na wszystkim dużo zdrowia, siły i radości pomimo trudów codzienności
pani katechetka Agnieszka Halicka

                                                KATECHEZA, DZIECI – 4,5 LAT

NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

KOCHANE DZIECI,
witam Was bardzo serdecznie na religii. Nasze spotkanie rozpocznijmy znakiem krzyża i modlitwą do Anioła Stróża. Czy już ją umiesz?

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, uprzejmie proszę, by dzieci, jeśli jeszcze nie umieją, nauczyły się modlitwy do Anioła Stróża.

Dzisiaj na religii dowiecie się, kim była Święta Faustyna. Święci to przyjaciele Pana Jezusa. Do grona przyjaciół Pana Jezusa należy także Ona – Święta Faustyna, która od najmłodszych lat sercem kochała Pana Boga i chciała być mu posłuszna.
Usiądź wygodnie i posłuchaj opowieści o Jej życiu:

Na zakończenie naszej religii posłuchaj piosenki, możesz przy niej zatańczyć i razem z dziećmi zaśpiewać jej refren. Dobrego weekendu i do usłyszenia
Pani od religii.