Projekt Edukacyjny Jesień – Śladami Jesiennego Misia (21 – 25.11.2022)

W tym roku Projekt Edukacyjny Jesień połączony został z Dniem Życzliwości i Świętem Pluszowego Misia.

W ramach projektu dzieci były na spacerze w Lesie Osobowickim, oglądały prawdziwą, przepiękną, polską złotą jesień.

Jednym z punktów programu były występy dzieci z wszystkich grup, które prezentowały utwory (wiersze, piosenki, tańce) o tematyce jesiennej. Zuchy wystąpiły na rozpoczęcie i zakończenie spotkania.

W czwartek ( 24.11.2022) grupa Zuchów zaprosiła maluszki – Motylki na prezentację multimedialną o jesieni. Dzieci z zaciekawieniem oglądały i słuchały opowiadania pani Beaty. Po prezentacji Zuchy częstowały młodsze dzieci kanapeczkami zrobionymi z wykorzystaniem dżemów głownie własnej roboty przyniesionych z domów.

Słoneczka w ramach zajęć kulinarnych wykonały owocowe jeżyki.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przyniesienie słodkich przetworów na zimę w słoiczkach. Podczas takich zajęć dzieci uczą się o tym, dlaczego kiedyś tak ważne było chowanie darów zbieranych jesienią z drzew i pól w słoiki.

Owocowe szaleństwo w grupie 0A

W czwartek realizowaliśmy kolejny punkt naszego jesiennego projektu. Dzieci uczyły się nakrywać do stołu oraz przygotowywać smaczne i zdrowe przekąski.

Przysmaki znikały w mig. 

Dziękujemy serdecznie rodzicom za przygotowanie owoców.

E.Dz.- M

W dzień życzliwości uświadamialiśmy sobie, że jesteśmy mili i uprzejmi każdego dnia, a także dbamy o przyrodę, byśmy w przyszłości mogli żyć na naszej pięknej planecie Ziemi.

BK