Spektakl muzyczny ” Kraina bez Słońca”.

Dziś 07.03.2023 roku, dzieci z naszego przedszkola odwiedzili aktorzy ze spektaklem muzycznym ” Kraina bez Słońca”. Był inny niż zwykle, ciekawy. Godny polecenia. Szczególnie, że w spektaklu bardzo aktywnie uczestniczyły dzieci. Pomysł naprawdę nietuzinkowy.

„Przedstawienie z muzyką wibrafonową wykonywaną na żywo, stworzone na podstawie autorskiego scenariusza, inspirowanego bajkami oraz literaturą dziecięcą. To chwytająca za serce historia Zosi. Dziewczynka mieszka w krainie, w której przestało świecić słońce, więc postanawia dowiedzieć się dlaczego oraz sprawić, aby słońce na nowo zajaśniało. Pomoże jej w tym napotkane tajemnicze stworzenie, muzyka oraz widzowie.

Spektakl pokazuje jak odzyskać wiarę, entuzjazm i motywację do działania. Zwraca uwagę na funkcję marzeń oraz wartość muzyki w życiu człowieka. Ponadto rozwija muzykalność, słuch muzyczny oraz zapoznaje odbiorców z rzadko spotykanym instrumentem – wibrafonem. Doskonały także jako przedstawienie familijne.

Elementy interaktywne z dziećmi, sprawiają, że treści lepiej zapadają w pamięć, a dzieci stają się współtwórcami przedstawienia. W spektaklu występują również lalki. Aktorka animuje, śpiewa, gra na instrumentach, lekko i zabawnie opowiada barwną historię, którą widzowie z dużym zainteresowaniem śledzą, żywo oraz radośnie reagując.”

„Spektakl kończy cytat Johanna Wolfganga Goethego: „Nasze pragnienia są przeczuciami zdolności, które w nas drzemią, zapowiedziami tego, czego będziemy w stanie dokonać.””

Tekst to cytat ze strony: https://klaudialewandowska.pl/kraina-bez-slonca/

BK