Projekt Ekologiczny Kubusiowi Przyjaciele Natury

W tym roku szkolnym również braliśmy udział w  XVI edycji dla projektu Kubusiowi Przyjaciele Natury 2023/2024.

Skorzystaliśmy z tygodnia, w którym był Światowy Dzień Ziemi i całe przedszkole realizowało Projekt Ekologiczny.

Rozpoczęliśmy realizację projektu ekologicznego prezentacją multimedialną „Dzień Ziemi” przygotowaną przez p. Beatę Krajewską.

Każda grupa otrzymała swoje misje na cały tydzień i materiały do realizacji.

Grupa „Myszki” Misja dom – „Na tropie ekonawyków” (lekcja 2)
Grupa „Motylki” Misja sklep – „Na tropie mądrych zakupów i życia w zgodzie z naturą” (lekcja 3)
Grupa „Kotki” Misja przedszkole – „Na tropie zmian klimatycznych” (lekcja 1)
Grupa „Słoneczka” Misja las – „Na tropie roślin i zwierząt” (lekcja 4) Misja łąki i pola – „Na tropie zapylaczy” (lekcja 6)
Grupa „Zuchy” Misja zielona energia – „Na tropie odnawialnych źródeł energii” (lekcja 5) Misja łąki i pola – „Na tropie zapylaczy” (lekcja 6)

W piątek całe przedszkole oglądało Przedstawienie ekologiczne ” Dzieci i śmieci” wykonane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Wrocławiu. Bardzo dziękujemy Pani Marzenie Lesińskiej, że zechciała wystąpić z dziećmi w naszym przedszkolu.

Następnie wyeksponowane zostały na tablicach korkowych (korytarz) prace wykonane podczas realizacji przydzielonych scenariuszy.

Celem Projekt Kubusiowi Przyjaciele Natury, w którym bierzemy udział każdego roku jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Dzieci podczas realizacji uczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii i dowiadują dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu.

To bardzo fajny i mądry projekt , wspaniały ogólnopolski projekt edukacyjny. Jesteśmy dumni, że możemy brać w nim udział.

BK