„Kolędowanie ” u Króla Maciusia I

Obrazek

Uwaga, uwaga!

Rozpoczęliśmy sprzedaż biletów na przedszkolne Kolędowanie. Bilety można nabyć w Kasie. Przypominamy o konieczności posiadania biletu na wstęp, ponieważ cel jest szczytny – cały dochód przekazany zostanie na rzecz FUNDACJI „NA RATUNEK DZIECIOM Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ”.

„Kolędowanie” odbędzie się w trzech terminach:

  • 13.12.2017 – gr I
  • 14.12.2017 – gr III
  • 15.12.2017 – gr II

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Dzień pluszowego misia 2017

Obrazek

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Święto to jest okazją do zapoznania dzieci z ważnymi wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaźń, miłość, ciepło. Święto Pluszowego Misia to także doskonała okazja do wdrażania idei prawdziwej, bezinteresownej przyjaźni. Nasze Przedszkole postanowiło uczcić kolejną rocznicę urodzin pluszowego misia i przystąpiło do projektu edukacyjnego pod nazwą „Mój przyjaciel pluszowy miś”. Projekt ma służyć wielu celom i jest adresowany do przedszkolaków oraz ich nauczycieli, ale także do rodziców dzieci. W dniach od 28 listopada dzieci odwiedzą bibliotekę , poznają historię pluszowego misia oraz przygotują „Misiowe przyjęcie” dla własnych przytulanek.

Projekt realizuje również cele zawarte w programie rozwoju społeczno -emocjonalnego „Jestem empatyczny”.

 

Festyn rodzinny i Pożegnanie starszaków

Obrazek

Zakończenie roku szkolnego i początek wakacji w Naszym przedszkolu zwiastuje Festyn rodzinny, który rozpoczyna się co roku od występów pożegnalnych najstarszej grupy przygotowanych dla Rodziców tych dzieci.

W tym roku odbyły się one w klimacie morsko-żeglarskim. Zawitali do Nas piraci, marynarze, a także morskie syrenki. Występy udały się wyśmienicie, a nie jednemurodzicowi i nauczycielowi zakręciła się łza w oku.

Gdy przedstawienie zakończyło się p. Dyrektor, wręczyła dzieciom pożegnalne upominki. Tego dnia również rodzice otrzymali dyplomy za zaangażowanie w życie i pracę przedszkola.

Później nastąpił czas zabawy na zamku dmuchanym, w kąciku plastycznym i sportowym, a kto zgłodniał mógł pożywić się na kiermaszu domowych wypieków.

Odbyła się również loteria fantowa.

Dzień mamy i taty u Króla Maciusia

Obrazek

Z okazji Dnia Mamy i Taty każda z grup przygotowała wspaniałe występy dla swoich rodziców by podziękować im i wyrazić swoją miłość do nich.

Dzieci spisały się na medal co spowodowało uronienie nie jednej łzy.

 

 

 

 

Projekt edukacyjny z okazji Dnia Ziemi pt „W kierunku natury”

Obrazek

Wprowadzenie do tematu projektu był teatrzyk „Królewna Śmieszka i Ekoludki”, wykonany przez nauczycielkę B. Głuch.

W tym roku dzieci skupiły się o rozmowach nt. rodzaju drzew i ich wpływu na środowisko, a także nt oszczędzania wody.

 Bawiły się w detektywów przyrody i poszukiwały np. różnego rodzaju drzewa.

Podsumowaniem projektu było wykonanie pracy plastycznej o tematyce ekologicznej.

Na zakończenie każdy Przedszkolak otrzymał odznakę „Przyjaciel przyrody”.

 

 

„Święto Babci i Dziadka”

Obrazek

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto, które w całej Polsce                       obchodzone jest 21 i 22 stycznia. To niezwykle rodzinne dni, w czasie których wnuki dziękują swoim babciom i dziadkom, wręczając im kwiaty i upominki.
W przedszkolu organizowane są akademie, przedstawienia i uroczystości,                       na których dzieci występują przed swoimi babciami i dziadkami.