Wesoły Uniwersytet ” Metamorfoza w przyrodzie”.

W dniu 13 marca br. wszystkie grupy wzięły udział w warsztatach przyrodniczych pt.: „Metamorfoza w przyrodzie”. Zajęcia zorganizowane były przez „Wesoły Uniwersytet”. W niezwykle ciekawy i humorystyczny sposób prowadzący razem z dziećmi zagłębiali tajemnice przyrody. Pokazywali dzieciom w jaki sposób zwierzęta w przyrodzie przechodzą metamorfozę. Przedszkolaki słuchały, śmiały się i trafnie odpowiadały na zadawane pytania na koniec zajęć. Serdecznie dziękujemy za drugie w tym roku przedszkolnym zajęcia. Już z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

Zajęcia były wspaniałe.

BK

W poszukiwaniu wiosny – pierwszy wiosenny spacer „Zuchów” do Lasu Osobowickiego.

Dnia 13 marca 2024 Zuchy poszły szukać w lesie wiosny. Oczywiście, że ją widać i czuć. Głośno śpiewają ptaki, kwitną kwiaty, drzewa i krzewy zaczynają się zielenić. Wiosna zbliża się wielkimi krokami.

Przy okazji powtórzyliśmy wiadomości o lesie. O zwierzętach i roślinach leśnych. Jak należy się w lesie zachowywać. Co to jest porost i gdzie rośnie?

Dowiedzieliśmy się co robią korniki i kto je zjada…

Widzieliśmy pierwsze kwitnące drzewa.

I przy okazji spaceru wałem powtórzyliśmy wiadomości o Polsce. Gdzie mieszkamy, co jest stolicą i jaka rzeka przepływa przez Wrocław.

Spacer był wspaniały:)

Widzieliśmy zawilca gajowego, ziarnopłon wiosenny, złocie i oczywiście cudowne pachnące fiołki leśne.

„Motylki” w Teatrze Lalek

W dniu 12 marca przedszkolaki z grupy „Motylków” wybrały się do Teatru Lalek. Była to już ich druga wizyta w tej instytucji. Dzieci obejrzały zabawny spektakl pt.:” Och, Emil”. Tytułowy bohater, to energiczny i nieco niesforny mały chłopiec, który nieustannie zaskakuje rodziców swoimi pomysłami. Chciałby zostać chlubą rodziny, „kimś najważniejszym na świecie”, ale nie jest jeszcze pewien, kim: żołnierzem, szybkobiegaczem, wszystkozjadaczem… a może lekarzem? Na szczęście jego sprytni rodzice potrafią odpowiednio wykorzystać niespożytą energię malca, tłumacząc mu, że każda wielka kariera zaczyna się w szkole. Podczas spektaklu aktorzy nie pozwolili widowni nudzić się. Starali się wciągnąć dzieci w nurt fabuły. Gdy Emil wojskowymi komendami dyryguje swoją rodziną, część poleceń muszą także wypełnić widzowie. Wiele było też scen zabawnych, do popisów cyrkowych klownów włącznie. Śmieszna jest produkcja kiełbasy za pomocą korby umieszczonej w bocznej ściance kuchennej szafki, zabawy Emila z siostrą, czy rentgen pokazujący zawartość jamy brzusznej Emila – monetę, klucz i guzik. Polecamy spektakl innym przedszkolakom.

BK